Wiadomości z tagiem Węgiel  RSS
Rosyjski węgiel płynie szerokim strumieniem do Polski. Rekordowy poziom importu "czarnego złota"

04.07.2018 10:38

- Przyznaję, w tym roku pojawi się dość znaczący wzrost importu - powiedział we wtorek w Sejmie Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii odpowiedzialny za sektor węglowy.

Źródło: www.money.pl

Polskę zalewa węgiel z importu

04.07.2018 8:04

W ciągu pierwszych czterech miesięcy tego roku do Polski wpłynęło 5,9 mln ton węgla, czyli o 90 proc. więcej niż w tym samym okresie 2017 r. Był to głównie węgiel z Rosji.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

Gaz od Rosjan to problem. Ale ich węgiel nas ratuje

04.07.2018 7:58

Państwowy Węglokoks ma zgodę na zwiększenie importu. To pokazuje, jak bardzo brakuje nam surowca

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Doszliśmy do ściany. "Wydłużenie tygodnia pracy kopalń to konieczność"

04.07.2018 6:03

Eksperci nie mają złudzeń - bez wydłużenia tygodnia pracy polskich kopalń rodzime górnictwo będzie w coraz trudniejszej sytuacji. Na razie mamy koniunkturę na rynku węgla i dość wysokie ceny surowca. Jednak i ta kiedyś się skończy, a warunki górniczo-geologiczne w kopalniach ulokowanych na Śląsku są coraz trudniejsze. Nasze górnictwo stanowi element rynku europejskiego i światowego. Utrzymać zdołają się jedynie zakłady będące w stanie rentownie wydobywać węgiel.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

Węgiel bez podatków. Tobiszowski: Rozmawiamy z MF o takiej możliwości

03.07.2018 16:01

Toczą się rozmowy z resortem finansów o ewentualnym zmniejszeniu obciążeń podatkowych dla węgla - wynika z wtorkowej wypowiedzi wiceministra energii Krzysztofa Tobiszowskiego podczas drugiego czytania projektu ustawy o normach jakości dla węgla.

Źródło: forsal.pl

Kurs forinta wobec euro osiągnął rekordowo niski poziom

02.07.2018 13:53

Kurs waluty Węgier forinta wobec euro spadł 2 lipca rano do historycznego minimum. Za jedno euro trzeba było zapłacić ponad 330 forintów - podał węgierski portal gospodarczy Portfolio.hu.

Źródło: finanse.wnp.pl

Definitywny koniec "kopiuchów". Rząd nie ustaje w boju o czyste powietrze

01.07.2018 16:28

Nadszedł koniec stosowania pozaklasowych kotłów na węgiel. Od 1 lipca obowiązuje całkowity zakaz stosowania szkodliwych technologii.

Źródło: energetyka.wnp.pl

Węgierski rząd: Budapeszt nie zawarł żadnej umowy z Berlinem w sprawie migrantów

30.06.2018 18:56

Rzecznik rządu Węgier Zoltan Kovacs zapewnił w sobotę, że Budapeszt nie zawarł żadnej umowy z Berlinem w sprawie przyjmowania odsyłanych z Niemiec osób ubiegających się o azyl. To reakcja na doniesienia o liście niemieckiej kanclerz Angeli Merkel.

Źródło: forsal.pl

Kontakt z nami