Wiadomości z tagiem Włochy  RSS
Wicepremier Włoch: Jeśli kraje UE nie dotrzymają słowa ws. migracji, to znaczy, że Unia już nie istnieje

30.06.2018 15:57

Wicepremier Włoch Luigi Di Maio oświadczył w sobotę, że jeśli kraje unijne nie wywiążą się z zobowiązań podjętych w sprawie migracji, będzie to oznaczało, że "Unia już nie istnieje". Zagroził, że włoski rząd rozważy kwestię wysokości składki do kasy UE.

Źródło: forsal.pl

BAE Systems z kontraktem na budowę okrętów dla Australii

29.06.2018 13:46

Brytyjski gigant branży zbrojeniowej BAE Systems otrzymał kontrakt na zbudowanie dziewięciu okrętów dla Australii, pokonując konkurencyjne oferty z Włoch i Hiszpanii. Całość umowy jest wyceniana na 19,6 mld funtów.

Źródło: www.wnp.pl

Czy dług Italii to już problem całej Europy? Włoska gospodarka jest 10 razy większa od greckiej

29.06.2018 6:56

Włochy są trzecią co do wielkości gospodarczą potęgą w strefie euro i ósmą w świecie. Problem w tym, że dług Włoch jest jeszcze większy niż PKB, a rentowność obligacji 10-letnich niemal podwoiła się w maju. W czerwcu trwa korekta wcześniejszego skoku.

Źródło: forsal.pl

350 tys. miejsc pracy, 100 mld zł inwestycji. Tak przyciągamy inwestorów

28.06.2018 19:15

Według danych MPiT do końca ubiegłego roku w specjalnych strefach ekonomicznych, od początku ich istnienia, zainwestowano blisko 106,6 mld zł. Kapitał ten w ponad 68 proc. pochodził z sześciu krajów: Polski, Niemiec, Holandii, USA, Luksemburga i Włoch. Co czwarta złotówka pochodzi z motoryzacji.

Tagi: Włochy, PIT, USA
Źródło: finanse.wnp.pl

Włochy - dziś europejski maruder, a jutro lider w dziedzinie elektromobilności? Rząd ma plan

28.06.2018 6:56

Populistyczny rząd Włoch - kraju gdzie samochody elektryczne sprzedają się najsłabiej Europie, ma wielki plan dotyczący elektromobilności. Chce w krótkim czasie umieścić na włoskich drogach milion pojazdów z napędem elektrycznym. Osiągnięcie tego celu może kosztować 10 mld dol.

Źródło: forsal.pl

Włochy są gotowe zablokować konkluzje szczytu UE na temat migracji

27.06.2018 18:57

Włochy są gotowe zablokować konkluzje rozpoczynającego się w czwartek szczytu UE, jeśli nie będzie w nich zapisu o wspólnej odpowiedzialności za ratowanie migrantów na morzu - podała Ansa, powołując się na źródła w Brukseli.

Tagi: Włochy, PiS
Źródło: forsal.pl

Włoski premier: "Nie" dla automatycznego odnawiania sankcji na Rosję

27.06.2018 12:58


Premier Włoch Giuseppe Conte oświadczył w środę w Izbie Deputowanych, że jego rząd opowiada się przeciwko automatycznemu odnawianiu sankcji nałożonych na Rosję. Powtórzył to, przedstawiając informację rządową przed...

Źródło: www.bankier.pl

Włoski rząd obiecuje pół godziny bezpłatnego internetu dziennie dla wszystkich

27.06.2018 7:56

Wicepremier Włoch, minister pracy i polityki socjalnej Luigi Di Maio ogłosił, że nowy rząd planuje zapewnić pół godziny bezpłatnego internetu dziennie każdemu, kto nie może pozwolić sobie na dostęp do sieci. Zapowiedział też jej modernizację.

Źródło: forsal.pl

Kontakt z nami