Wiadomości z tagiem Wicepremier  RSS
Raport NIK dotyczący umowy z Gazpromem to cios w Donalda Tuska i Waldemara Pawlaka

04.07.2018 10:57

- Właśnie rozpoczęło się przedwyborcze MMA, czyli mieszane sztuki walki w polityce. Każdy chwyt jest dozwolony. Wyciąganie umów gazowych sprzed dekady to polowanie na Donalda Tuska oraz Waldemara Pawlaka i ludowców - tak Janusz Piechociński, były wicepremier i minister gospodarki komentuje ujawniwnie raportu Najwyższej Izby Kontroli o negocjacjach gazowych.

Źródło: www.money.pl

Sąd Najwyższy we Włoszech nakazuje konfiskatę pieniędzy rządzącej Ligi

04.07.2018 10:06

Wicepremier Włoch, szef MSW i lider Ligi Matteo Salvini zarzucił Sądowi Najwyższemu chęć delegalizacji jego ugrupowania i wytoczenie politycznego procesu. Tak ocenił decyzję SN, który nakazał konfiskatę pieniędzy partii, by odzyskać należne państwu 49 mln euro.

Źródło: forsal.pl

Będą jednak zarzuty dla Waldemara Pawlaka za umowy gazowe? Śledztwo trwa

04.07.2018 9:26

Temat negocjacji gazowych z 2010 r. nie schodzi z nagłówków gazet. Według najnowszych informacji, prowadzący rozmowy z Rosjanami były premier, wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak  może usłyszeć zarzuty, a śledztwo w tej sprawie ma toczyć się od jesieni ubiegłego roku.

Źródło: gazownictwo.wnp.pl

Waldemar Pawlak odpiera zarzuty z raportu NIK i ministra Naimskiego

03.07.2018 21:52

Nie milkną echa odtajnionego raportu Najwyższej Izby Kontroli o negocjacjach dostaw rosyjskiego gazu do Polski, prowadzonych przez rząd PO-PSL w latach 2009-2010. Głos zabrał jeden z oskarżonych w tym raporcie - Waldemar Pawlak, który nazwał dokument NIK "wyjątkowo stronniczym". W ocenie byłego wicepremiera i ministra gospodarki raport zupełnie pomija zasadniczą odpowiedzialność polityków Prawa i Sprawiedliwości (PiS).

Źródło: gazownictwo.wnp.pl

Piechociński odpowiada Naimskiemu ws. umów gazowych: to ekipa PiS zostawiła po sobie balagan

02.07.2018 18:15

Efekty poczynań koalicji PO-PSL w sprawie kolejnych umów gazowych wynikały z monopolistycznej pozycji Gazpromu, ale i ze skutków działań poodejmowanych przez poprzednią ekipę - rząd PiS w latach 2005-2006 - tak Janusz Piechociński odpowiada na zarzuty Piotra Naimskiego ws. umów gazowych z 2010 r. - Niech najpierw minister Naimski powie z jakich pozycji negocjował rząd PiS - ripostuje były wicepremier i minister gospodarki.

Źródło: gazownictwo.wnp.pl

Wicepremier Włoch: Przyjmiemy tylko kobiety i dzieci uciekające przed wojną

01.07.2018 15:57

Wicepremier i szef MSW Włoch Matteo Salvini oświadczył w niedzielę, że kierując się katechizmem Kościoła katolickiego, jego kraj będzie przyjmował kobiety i dzieci uciekające przed wojną. Inni nie będą przyjmowani - dodał.

Źródło: forsal.pl

Wicepremier Włoch: Jeśli kraje UE nie dotrzymają słowa ws. migracji, to znaczy, że Unia już nie istnieje

30.06.2018 15:57

Wicepremier Włoch Luigi Di Maio oświadczył w sobotę, że jeśli kraje unijne nie wywiążą się z zobowiązań podjętych w sprawie migracji, będzie to oznaczało, że "Unia już nie istnieje". Zagroził, że włoski rząd rozważy kwestię wysokości składki do kasy UE.

Źródło: forsal.pl

Wicepremier Włoch zastrzega: "Chcemy zobaczyć konkretne zobowiązanie UE w sprawie migracji"

29.06.2018 11:57

Wicepremier i szef MSW Włoch Matteo Salvini oświadczył w piątek, że chce zobaczyć "konkretne zaangażowanie" ze strony UE w sprawie migracji. W wywiadzie radiowym powtórzył swój sprzeciw wobec działalności zagranicznych NGO ratujących migrantów.

Źródło: forsal.pl

Kontakt z nami