Wiadomości z tagiem ZUS  RSS
Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowuje "bat" na nieuczciwe firmy

03.07.2018 16:59

Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowuje przepisy, które pozwolą nakładać bardzo wysokie kary na nieuczciwe firmy - powiedział PAP wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. Firmę, dopuszczającą się korupcji i oszustw na wielką skalę, będzie można skazać nawet na 30 mln zł kary. Nowe przepisy mogą wejść w życie w drugiej połowie tego roku.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Olbrzymie kary dla firm za korupcję i oszustwa

03.07.2018 16:50

Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowuje przepisy, które pozwolą nakładać bardzo wysokie kary na nieuczciwe firmy - powiedział wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. Firmę, dopuszczającą się korupcji i oszustw na wielką skalę, będzie można skazać nawet na 30 mln zł kary. Nowe przepisy mogą wejść w życie w drugiej połowie tego roku.

Źródło: finanse.wnp.pl

Wraca oszustwo „na testera aplikacji”. Tym razem podstawiają wirusa kradnącego dane dostępowe do bankowości mobilnej i kody SMS

03.07.2018 12:01


Oszuści ponownie próbują wyłudzić dane do bankowości internetowej za pomocą metody „na testera”. Tym razem proszą potencjalną ofiarę o zainstalowanie programu w swoim telefonie i napisanie recenzji. W rzeczywistości jest to wirus kradnący dane dostępowe do banku i przechwytujący SMS-y. O sprawie pisze serwis Zaufana Trzecia Strona. Atak opiera się na próbie zainfekowania telefonu ofiary ...

Tagi: ZUS, PiS, USA, Internet
Źródło: prnews.pl

ZUS 2018: Ulga na start, preferencyjna podstawa, działalność nieewidencjonowana

03.07.2018 12:01

Przepisy zwalniają niektórych przedsiębiorców z opłacania przez 6 miesięcy składek na ubezpieczenia społeczne. Następnie mogą oni przez dwa lata płacić składki w niższej wysokości. Jakie są warunki skorzystania z tych ulg i jakie konsekwencje? ZUS wyjaśnia:

Źródło: www.podatki.biz

Wcześniejszy wiek emerytalny nie zmniejszył wpływów ze składek do ZUS

03.07.2018 8:04

Wpływy ze składek na ubezpieczenie społeczne są wyższe od złożeń. A to oznacza, że koszty obniżania wieku emerytalnego nie będą dla budżetu państwa zbyt duże - podaje wtorkowa "Rzeczpospolita".

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Wcześniejsza emerytura nie zdemolowała finansów ZUS

03.07.2018 7:56

Wpływy ze składek na ubezpieczenie społeczne są wyższe od złożeń. A to oznacza, że koszty obniżania wieku emerytalnego nie będą dla budżetu państwa zbyt duże - podaje wtorkowa "Rzeczpospolita".

Tagi: ZUS
Źródło: forsal.pl

Wcześniejsza emerytura nie zdemolowała finansów ZUS-u

03.07.2018 3:01


Wpływy ze składek na ubezpieczenie społeczne są wyższe od złożeń. A to oznacza, że koszty obniżania wieku emerytalnego nie będą dla budżetu państwa zbyt duże - podaje wtorkowa "Rzeczpospolita". ...

Tagi: ZUS
Źródło: www.bankier.pl

Nowy raport McAffee Labs: 629-proc. wzrost w kategorii złośliwego oprogramowania do kopania kryptowalut!

02.07.2018 23:56

Już nie tylko ataki ransomware, kradzieże danych i oszustwa są dla cyberprzestępców źródłem kryptowalut. Coraz częściej stosują cryptojacking - wykorzystanie do kopania wirtualnej waluty mocy obliczeniowej komputera łączącego się z zainfekowaną stroną.

Źródło: inwestycje.pl

Czy chiński towar jest wystarczająco „chiński”?

02.07.2018 21:49

Eksperci przestrzegają przed możliwymi oszustwami i pobierania nienależnych 25 proc. ceł, jakie od 6 lipca będą obowiązywać na chińskie towary importowane do USA. Eksperci wypowiadają się także w sprawie innych wątpliwości.

Źródło: logistyka.wnp.pl

Kontakt z nami