Wiadomości z tagiem Związki zawodowe  RSS
Posiedzenie plenarne Rady Dialogu Społecznego

28.06.2018 8:57


Przedstawiciele rządu, pracodawców i związków zawodowych zbiorą się dzisiaj na posiedzeniu plenarnym Rady Dialogu Społecznego. Jednym z omawianych tematów będzie zwiększenie wysokości wskaźnika waloryzacji emerytur i rent z Funduszu Ubezpieczeń...

Jeszcze długo poczekamy na nowy kodeks pracy. Ministerstwo zwleka z wprowadzeniem zmian

28.06.2018 7:50

Ministerstwo pracy nie radzi sobie z nowelizacją kodeksu pracy. Oddaje inicjatywę związkom zawodowym i pracodawcom. Mają przejrzeć projekt nowego kodeksu, wybrać fragmenty i przekazać uwagi resortowi. Dopiero na podstawie ich opinii ministerstwo przygotuje nowelizację kodeksu.

Źródło: www.money.pl

Związki zawodowe, rząd i firmy przedstawią wspólne stanowisko na COP24

25.06.2018 20:43

Na grudniowy szczyt klimatyczny w Katowicach związki zawodowe, rząd i firmy mają przygotować skorelowane stanowisko – poinformował wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Wspomniał także o obecnym stanie realizacji rządowego programu dla górnictwa.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

"Czarny protest" pracowników banku Pekao SA. "Cel: skłonić zarząd, żeby podzielił się zyskami"

21.06.2018 13:37


Członkowie trzech dużych związków zawodowych działających w banku Pekao SA przyszli do pracy ubrani na czarno. Domagają się lepszych warunków pracy.

Rząd Merkel doprowadził do katastrofy? Burza w Niemczech

20.06.2018 6:02

Niemieckie związki zawodowe atakują rząd Angeli Merkel za "doprowadzenie do zamieszania" w przemyśle stoczniowym. Analitycy przewidują, że może dojść do sprzedaży wszystkich spółek stoczniowych koncernu ThyssenKrupp, w tym produkujących okręty podwodne.

Źródło: hutnictwo.wnp.pl

"Solidarność" chce zaostrzyć zakaz handlu. "To reakcja na patologie"

09.06.2018 12:06

Związki zawodowe chcą zaostrzenia ustawy o zakazie handlu w niedziele. Chodzi o walkę ze sklepami, które próbują obchodzić prawo. - Takim jednym z największych kuriozów dzisiaj są np. Żabki udające urzędy pocztowe - mówił w radiu Zet Janusz Śniadek.

Źródło: www.money.pl

Związki zawodowe dla pracowników na "śmieciówkach". Sejm przegłosował nowe prawo

09.06.2018 11:56

Pracownicy zatrudnieni na umowach o dzieło czy zleceniach będą mogli należeć do związków zawodowych. Zmiany w ustawie to efekt wyroku trybunału konstytucyjnego, który uznał, że to prawo należy się wszystkim pracownikom, niezależnie od statusu umowy.

Źródło: www.money.pl

Ta rewolucja może zmieść nawet 100 tys. miejsc pracy. Boją się jej Niemcy

05.06.2018 14:51

Niemiecki rynek pracy w sektorze motoryzacji może zmniejszyć się nawet o 75 tys. stanowisk przez rozwój elektromobilności - poinformowała we wtorek agencja Reutera, powołując się na badania przeprowadzone przez związki zawodowe branży samochodowej.

Źródło: motoryzacja.wnp.pl

reklama
Kontakt z nami